Apex Porch Canopy 1200
Designed for easy construction
- Built to withstand Great British weather
- Experts are on hand to help you with any aspect of planning, fitting and maintenance
Specification
Product detail and dimensions
| Code | LC001 |
| Weight | 17.970 Kg |
| Height | 230mm |
| Length | 1430mm |
| Depth | 150mm |
| Product Type | Porch |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Pine |
| Finish | Unfinished |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design