Fusion Wall Mounted Corner Bracket
Stylish brushed nickel components
- Rails pre finished, cutting down on installation time
- Fully strength tested to both Commercial and Dorectic Regulations
Specification
Product detail and dimensions
| Code | WMCB |
| Weight | 0.900 Kg |
| Height | 75mm |
| Length | 170mm |
| Depth | 100mm |
| Product Type | Fittings |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Metal |
| Finish | Brushed Nickel |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design