Oak Pigs Ear Handrail 4200 34
Metal brackets and end caps in a wide variety of styles
- Wall mounted for extra safety
- Contemporary or traditional styles
Specification
Product detail and dimensions
| Code | ESWO857 |
| Weight | 7.150 Kg |
| Height | 94mm |
| Length | 4200mm |
| Depth | 34mm |
| Product Type | Handrails |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Oak |
| Finish | Smooth |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design