Pine Stop Chamfer Newel 725 90
Seven newel options for greater versatility
- All Richard Burbidge ranges have been full tested to comply with Doesmtic regulations
Specification
Product detail and dimensions
| Code | SCNT160/90P |
| Weight | 3.020 Kg |
| Height | 90mm |
| Length | 725mm |
| Depth | 90mm |
| Product Type | Newel |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Pine |
| Finish | Smooth |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design