Fusion Horizontal Left Hand Turn Brushed Nickel Finish
Enables landing to make a left hand turn 90 degrees
- Pre finished for a quicker fit
- Components slot together, more speedy than conventional stairparts system
Specification
Product detail and dimensions
| Code | MMHTLB |
| Weight | 0.410 Kg |
| Height | 170mm |
| Length | 230mm |
| Depth | 80mm |
| Product Type | Fittings |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Metal |
| Finish | Brushed Nickel |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design