Fusion Pine Boxed Rail Brushed Nickel Finish
Everything you need in one box
- Each Kit contains 3 x 1200mm lengths
- Easy to transport home
- Brackets hide joins in rail, Pre finished to save time
Specification
Product detail and dimensions
| Code | KIT01 |
| Weight | 7.210 Kg |
| Height | 300mm |
| Length | 1220mm |
| Depth | 90mm |
| Product Type | Kit |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Pine |
| Finish | Smooth |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design