Fusion Mk2 Landing Baluster Brushed Nickel Finish 760
Zinc alloy bracket connects baluster to Hand Rail and Base Rail
- Pre finished for a quicker fit
- Components slot together, more speedy than conventional stairparts system
Specification
Product detail and dimensions
| Code | LBBUK2 |
| Weight | 0.420 Kg |
| Height | 50mm |
| Length | 760mm |
| Depth | 25mm |
| Product Type | Baluster |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Metal |
| Finish | Brushed Nickel |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design