Fusion Wall Handrail End Cap Chrome Effect
End cap for wall mounted Hand Rail
- Pre finished for a quicker fit
- Components slot together, more speedy than conventional stairparts system
- For use with 54mm handrails
Specification
Product detail and dimensions
| Code | MMWECS |
| Weight | 0.210 Kg |
| Height | 20mm |
| Length | 95mm |
| Depth | 45mm |
| Product Type | Wall Mounted Accessories |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Metal |
| Finish | Chrome Effect |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design