Oak Heritage Hampton Newel Turn 675
Detailed craftsmanship
- The ultimate collection within the Richard Burbidge range
- Oversized newels for a grand entrance
Price on Application
Contact Us For More Information
Specification
Product detail and dimensions
| Code | WOHCHNT0 |
| Weight | 4.000 Kg |
| Height | 90mm |
| Length | 670mm |
| Depth | 90mm |
| Product Type | Newel |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Oak |
| Finish | Smooth |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design