Oak Round Handrail 4200 54
Classic oak handrail, with saw cuts hidden by neat connectors
- Wall mounted for extra safety
- Contemporary or traditional styles
Specification
Product detail and dimensions
| Code | RHR4200WOU |
| Weight | 7.505 Kg |
| Height | 65mm |
| Length | 4200mm |
| Depth | 55mm |
| Product Type | Handrails |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Oak |
| Finish | Smooth |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design