Pine Chrome Boxed Handrail
Metal brackets and end caps in a wide variety of styles
- Each Kit contains 3 x 1200mm lengths
- Wall mounted for extra safety
- Contemporary or traditional styles
Specification
Product detail and dimensions
| Code | KIT05 |
| Weight | 5.940 Kg |
| Height | 750mm |
| Length | 1220mm |
| Depth | 265mm |
| Product Type | Kit |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Pine |
| Finish | Smooth |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design