Pine Horizontal RHR Fitting
54mm round handrail 90° turn
- All Richard Burbidge ranges have been full tested to comply with Domestic regulations
Specification
Product detail and dimensions
| Code | RHRHTP |
| Weight | 0.305 Kg |
| Height | 165mm |
| Length | 165mm |
| Depth | 50mm |
| Product Type | Fittings |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Pine |
| Finish | Smooth |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design