Pine Stop Chamfer Fluted Internal Newel 1500 90
Seven newel options for greater versatility
- All Richard Burbidge ranges have been full tested to comply with Doesmtic regulations
Specification
Product detail and dimensions
| Code | SCFNP1500/90AP |
| Height | 100mm |
| Length | 1540mm |
| Depth | 100mm |
| Product Type | Newel |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Pine |
| Finish | Smooth |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design