Pine Stop Chamfer Baluster 1100 32
Eight spindle and baluster designs to choose from in 32mm and 41mm sizes
- All Richard Burbidge ranges have been full tested to comply with Doesmtic regulations
Specification
Product detail and dimensions
| Code | SC110/32P |
| Weight | 0.260 Kg |
| Height | 32mm |
| Length | 1100mm |
| Depth | 32mm |
| Product Type | Baluster |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 1 |
| Material | Pine |
| Finish | Smooth |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design