10 Metal Baluster Landing Fixing Brackets Black Finish
Six different designs available, simply screw into rails
- Quick and easy to install
- All Richard Burbidge systems are strength tested for Domestic Regulations
Specification
Product detail and dimensions
| Code | MBLAND10 |
| Weight | 0.435 Kg |
| Height | 150mm |
| Length | 85mm |
| Depth | 40mm |
| Product Type | Fixing |
| Unit of Measure | Each |
| Pack Quantity | 10 |
| Material | Metal |
| Finish | Black |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design