3 Rail Bolt Pack
Wide range of timbers and styles available
- Full range of components available to transform a staircase
- All Richard Burbidge ranges have been full tested to comply with Domestic regulations
Specification
Product detail and dimensions
| Code | RB |
| Weight | 0.080 Kg |
| Height | 70mm |
| Length | 80mm |
| Depth | 5mm |
| Product Type | Fittings |
| Unit of Measure | Pack |
| Pack Quantity | 3 |
| Material | Metal |
| Finish | Not Applicable |
Customers also viewed
Why choose Richard Burbidge
Over 150 Years of
UK Manufacturing
UK Manufacturing
Sustainable and beautifully crafted
Outstanding quality in design